Türkiye Cumhuriyeti

Dakka Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 
Faruk Loğoğlu
Büyükelçi
01.11.1976-01.09.1978
Ekrem Gökşin
Büyükelçi
23.07.1978-23.01.1981
Metin Sirman
Büyükelçi
01.02.1982-30.10.1984
Halit Güvener
Büyükelçi
14.12.1984-11.02.1988
Muammer Tuncer
Büyükelçi
06.03.1988-11.12.1989
Ahmet Ermişoğlu
Büyükelçi
27.12.1989-16.05.1993
Kutlu Özgüvenç
Büyükelçi
20.05.1993-18.11.1995
Kemal Özcan Davaz
Büyükelçi
29.11.1995-28.04.1998
Erdinç Ulumlu
Büyükelçi
12.05.1998-19.07.2002
Ferit Ergin
Büyükelçi
01.08.2002-02.05.2008
Şakir Özkan Torunlar
Büyükelçi
15.05.2008-31.03.2010
Mehmet Vakur Erkul
Büyükelçi
01.08.2010-26.02.2013
Hüseyin Müftüoğlu
Büyükelçi
26.02.2013-15.08.2015
Devrim Öztürk
Büyükelçi
20.08.2015-